На КП „Здолбунівводоканал” проведено спеціальне об’єктове тренування (СОТ) з питань цивільного захисту

 

Важливою ланкою в системі заходів у запобіганні і реагуванні на надзвичайні ситуації є навчання працівників суб’єктів господарювання діям у надзвичайних ситуаціях.

Найбільш складним для суб’єкта господарювання є підготовка та проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) формувань цивільного захисту. Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області проводяться заходи щодо здійснення методичного супроводу відповідно до План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і проведенням заходів ЦЗ на підприємствах, в установах, організаціях у поточному році.

 

18 листопада 2021 року   фахівцями  комунального підприемства  було проведено спеціальне об’єктове тренування з  ліквідації надзвичайної ситуації (НС), імітація якої  відбулася на одному  із стратегічних об’єктів підприємства – каналізаційній насосній станції  КНС-2.

Головною метою діяльності підприємства є забезпечення водопостачання, водовідведення та очистка стоків усіх абонентів у місті Здолбунів та в інших населених пунктах.

Фахівці Здолбунівських територіальних курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області надали методичну допомогу у відпрацюванні документації щодо планування і проведення СОТ  відповідальним особам з питань ЦЗ та керівнику підприємства Юрію Жерліцину.

 

 Тема тренування: „Дії органів управління і сил цивільного захисту (ЦЗ) КП „Здолбунівводоканал” при виникненні надзвичайних ситуацій (НС) у мирний час”. Планом тренування, що затверджено директором, передбачалось, що у зв’язку з сильним вітром та аномальними зливами внаслідок проходження циклону на території Рівненської області відбулось відключення електропостачання об’єкта водовідведення міста.

Небезпека подібної ситуації полягає у затопленні каналізаційної насосної станції (КНС-2) по вул. Новій, 16 стічними водами та  їх виливі  на поверхню землі прилеглого району. Насосна станція обслуговує близько 70% населення міста Здолбунова, суб’єктів господарювання і є однією з найбільших в територіальній громаді.

В ході СОТ штабом керівництва було прийнято рішення тимчасово, на період відсутності електропостачання, підключити обладнання КНС-2 до станції управління з перетворювачем частоти насосами №1, №2, №3 для збереження штатного режиму роботи КНС-2.

 

У тренуванні були задіяні фахівці провідних підрозділів підприємства: головного інженера, енергетика, диспетчерської служби, служби зв’язку і електропостачання, служби головного механіка, аварійно-ремонтної  служби, автотранспортної служби.

На об’єкті  служби працювали професійно та злагоджено, своєчасно виконуючи необхідні роботи  та інформуючи керівництво про свої дії.

Під час проведення практичного заходу фахівець навчально-методичної установи контролював порядок отримання і хід виконання розпоряджень, оперативність оцінки обстановки і прийняття рішень, своєчасність і правильність постановки завдань підлеглим.

 

На підсумковій нараді фахівці детально обговорили етапи проведених заходів. Керівник навчання головний інженер Володимир Жданюк  поставив завдання підлеглим на усунення окремих недоліків. Всі присутні прийшли  до висновку необхідності та актуальності виробничих тренувань, які дозволяють вирішувати нагальні питання надійності роботи об’єктів водоканалу, захисту навколишнього середовища та  безпеки виробництва.

Основна мета проведення СОТ у КП „Здолбунівводоканал” досягнута та навчальні завдання виконані.

Керівництво комунального підприємства подякувало фахівцеві НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області за участь у підготовці та проведенні спеціального об’єктового тренування, сподіваючись на подальшу співпрацю.

 

 

Віктор ЗЕЙДА,

Здолбунівські територіальні курси НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області